Praca

Czy emigracja zarobkowa w czasie pandemii jest możliwa?

Pandemia COVID-19 dotarła już na wszystkie kontynenty. Aktualnie mierzymy się z jej drugą falą. Kilka krajów europejskich, np. Francja, Belgia czy Anglia zamknęło już granice. Gospodarka Polska i rynek pracy przeżywają kryzys.

Wiele osób straciło stałą pracę i ma niewielkie szanse na znalezienie nowej lub zostało zmuszonych do przebranżowienia się. Inni szukają pracy tymczasowej. Niekiedy jedyną opcją pozostaje znalezienie pracy za granicą.

Czy emigracja zarobkowa w czasie pandemii jest możliwa?

Jak podaje portal europa.jobs zakłady produkcyjne i magazyny w wymienionych wyżej krajach nie istnieją bez pracowników tymczasowych zza granicy, więc zamknięcie się na nich oznaczałoby w wielu przypadkach bankructwo i w konsekwencji likwidację przedsiębiorstwa.

Europa nie może sobie pozwolić na takie zastopowanie gospodarki, jakie miało miejsce pomiędzy marcem a majem tego roku. Kraje zachodnie zawsze potrzebowały i nadal będą potrzebować rąk do pracy. I choć
informacje na temat kolejnych obostrzeń związanych z przekraczaniem granic pojawiają się zazwyczaj w ostatniej chwili, nie są przewidziane restrykcje związane z podejmowaniem pracy na emigracji. Tak więc, mimo trwającej pandemii, której końca nikt nie jest w stanie przewidzieć, trend emigracji zarobkowej nadal trwa, co widać wśród klientów tegoż portalu.

Regularne dochody będące w zasięgu ręki dzięki agencjom pracy oraz zagranicznym pracodawcom, są zwłaszcza teraz, w tych trudnych czasach, szczególnie pożądane i doceniane.

Jeśli chcesz sprawdzić pilne rekrutacje w czasie pandemii i znaleźć pracę kliknij tutaj.

Inne, aktualne oferty pracy (również na przyszły rok kalendarzowy) znajdują się tutaj.

Jeśli ten wpis okazał się dla Ciebie przydatny, udostępnij go, może innym też się przyda.